Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj E-mail

XXXII Niedziela Zwykła - 10. XI. 2019.

1. O godz.15.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

- wtorek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- środa: wspomnienie pierwszych świętych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka oraz Krystyna

3. W poniedziałek, 11 listopada / jutro / wypada Narodowe Święto Niepodległości; jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi. W intencji tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości naszej Ojczyzny zostanie odprawiony Różaniec o godz.17.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu:

- we wtorek o godz.16.15 próba chóru

- w środę modlitwie różańcowej przewodniczy Róża bł. Anieli Salawy

- w czwartek o godz.16.45 zbiórka kandydatów na ministrantów

- w piątek o godz.17.00 w kaplicy na cmentarzu Różaniec i wypominki zmarłych, a o godz.18.00 Msza Święta za zmarłych zgłoszonych na wypominki

- w piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Grupy Apostolskiej dla starszych, a w sobotę również po wieczornej Mszy Świętej dla młodszych

5. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca; na sumie uroczysty chrzest, chrzty prosimy zgłosić w kancelarii do najbliższej środy. Ofiary w kopertach w trzecią niedzielę na cele inwestycyjne parafii.

6. W następną niedzielę przeżywać będziemy po raz trzeci Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Szczegółowy program obchodów tego dnia w naszej archidiecezji znajduje się w gablocie przed kościołem. Organizację tego dnia będzie można wesprzeć przed kościołem ofiarami do puszek. Zespół Charytatywny prosimy o pomoc w tej akcji.

7. Polecamy prasę katolicką:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.inn.:

- o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny;

- o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa;

Polecamy także „Źródło”, „Różaniec” i „Cuda i łaski” – temat numeru: cud eucharystyczny w Poznaniu, a dla dzieci „Ola i Jaś” i „Mały Gość Niedzielny.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła o godz.9.00 zapraszamy parafian z ulicy Szewskiej numery: 3, 3A, 6, 7, 8, 10.

9. W odpowiedzi na zarządzenie naszego metropolity od jutra odbywać się będzie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną cicha adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanią do św. Jana Pawła II. Będzie to wyraz naszej wdzięczności za dar św. Jana Pawła II
w 100 – lecie jego urodzin, a jednocześnie nasza serdeczna prośba, aby nieustannie wstawiał się za ukochaną Ojczyzną i całą Archidiecezją Krakowską. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do tej szczególnej modlitwy, a Różę bł. Anieli Salawy prosimy, aby w tym tygodniu przewodniczyła tej modlitwie.

Ogłoszenie, o które proszono…

Organizatorzy Świątnickiego Salonu Muzycznego zapraszają na koncert średniowiecznej pieśni religijnej i świeckiej, który odbędzie się w następną niedzielę o godz.17.00 w Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych; szczegółowe informacje w gablocie.

13 Listopada 2019 r.
Benedykt, Jan,