Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj E-mail

II Niedziela Wielkiego Postu - 17. III. 2019.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii to drugi dzień nabożeństwa wynagradzającego:

po sumie adorują parafianie z Zastawca, Poddębiny i Zarzecza, od godz.13.00 z Zagród i Podlesia, a na godz.14.00 zapraszamy młodzież pracującą, uczącą się oraz kandydatów do bierzmowania.

O godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek o godz.18.45 katecheza do bierzmowania dla VIII klasy Szkoły Podstawowej

- we wtorek z racji liturgicznego święta św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na nabożeństwo o godz.17.30 ojców, mężów oraz tych, dla których św. Józef jest patronem; we wtorek o godz.16.15 próba chóru

- w środę na godz.17.00 zapraszamy do sali katechetycznej rodziców z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii Świętej, celem nabycia strojów pierwszokomunijnych; modlitwie różańcowej w środę przewodniczy Róża św. Jadwigi Królowej

- w piątek o godz.17.00 Droga Krzyżowa, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza Święta; o godz.19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży, kandydatów do bierzmowania i tych, którzy nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć wcześniej;

po tym nabożeństwie będzie próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania

3. W następną niedzielą zakończenie nabożeństwa wynagradzającego według następującego porządku:

- po sumie adorują parafianie z Zaglonek

- od godz.13.00 parafianie z Górnych Rzeszotar

- od godz.14.00 parafianie z Polanek, Pamułówki i Szwabów

4. Przed kościołem Misyjna Róż Kobiet zbiera do puszek ofiary, którymi chcemy dzisiaj wesprzeć polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach świata; obecnie z Polski posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną pełni 2004 misjonarzy.

5. Za tydzień przed kościołem Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał „baranki Caritasowi” na stół wielkanocny: ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc chorym i potrzebującym.

6. Polecamy prasę katolicką:

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.inn.:

- o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach;

- o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania - drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyżowej;

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła o godz.9.00 zapraszamy parafian z ulicy Górskiej – numery: 64, 70, 59 oraz z ulicy Groble – numery: 3, 10.

22 Marca 2019 r.
Katarzyna, Bogusław,