Start arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj E-mail

XXIV Niedziela Zwykła - 15. IX. 2019.

1. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Z tej racji o godz.15.00 zapraszamy do kaplicy na cmentarzu, gdzie będzie Różaniec za zmarłych parafian; Matka Boża Bolesna jest patronką kaplicy na naszym cmentarzu.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

- wtorek: wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

- środa: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

- czwartek: wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

- piątek: wspomnienie świętych męczenników

- sobota: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

3. W tym tygodniu:

- we wtorek o godz.18.45 próba chóru

- w środę o godz.17.00 zebranie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w sprawie przygotowań do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej

- modlitwie różańcowej w środę przewodniczy Róża bł. Anieli Salawy

4. W środę, 18 września przypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00 wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej / klasy od I – do VIII /; będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne dary w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Po nabożeństwie będą zapisy kandydatów do bierzmowania – uczniów klasy VI, VII i VIII. Tych kandydatów, którzy uczestniczyli w poprzednich latach w przygotowaniach do bierzmowania prosimy, by przynieśli na to spotkanie dzienniczki kandydata do bierzmowania.

5. W poniedziałek, 23 września w auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach będzie wyświetlany film pod tytułem „ Tajemnica Ojca Pio”. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii w sprawie biletów.

6. Polecamy prasę katolicką:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi:

- dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany?;

- jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego;

Polecamy także „Źródło” i „Różaniec”, a dla dzieci czasopisma: „Ola i Jaś” i „Mały Gość Niedzielny”.

7. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” serdecznie zaprasza na kolejne wieczorki małżeńskie z cyklu „Spotkanie w Kanie”. Bliższe informacje na ten temat znajdują się na plakacie w gablocie kościoła oraz na ulotkach, które znajdują się na regałach z prasą katolicką.

8. Bóg zapłać za sprzątanie i ubieranie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła o godz.9.00 parafian z ulicy Polanki – numer 16 oraz z ulicy Piastowskiej – numery: 35, 39, 64, 66.

9. Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą obchodzić imieniny, czy rocznice ważnych wydarzeń  życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów...

19 Września 2019 r.
January, Teodor