Start arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj E-mail

XVI Niedziela Zwykła - 21. VII. 2019.

1. Dzisiaj po południu o godz.15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: święto św. Marii Magdaleny

- wtorek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- środa: wspomnienie św. Kingi, dziewicy

- czwartek: święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa

- piątek: wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

3. W tym tygodniu:

- w środę o godz.17.30 modlitwie różańcowej przewodniczy Róża bł. Anieli Salawy

- w piątek o godz.19.30 zebranie Rady Duszpasterskiej

- w niedzielę w naszym dekanacie odpust w parafii Krzyszkowice; suma odpustowa o godz.11.30

4. W środę odbędzie się zbiórka  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji charytatywnej, a pozyskane środki materialne zostaną przeznaczone na cele misyjne – między innymi na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Tak zwane elektrośmieci prosimy przywozić na parking przy zakładzie fryzjerskim pani Katarzyny Gawor w godzinach od godz. 11.00 – do godz.13.00. Osoby, które nie maja takich możliwości, bo nie posiadają samochodu, prosimy zgłosić to w kancelarii do wtorku i wtedy przyjedzie pod wskazany adres pojazd w godzinach od 12.00 do 13.00. Strażaków naszej parafii bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przeprowadzeniu tej akcji.

5. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, które wypada we czwartek. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy; bliższe informacje na ten temat są na plakacie w gablocie kościoła.

6. W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się XXXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Szczegółowy program tej pielgrzymki znajduje się w gablocie przed kościołem.

7. Polecamy prasę katolicką:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.:

- jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy

- dlaczego w Polsce brakuje leków?

- w wakacyjnym cyklu przeniesiemy się do Lewoczy, najważniejszego sanktuarium maryjnego na Słowacji

Polecamy także „Źródło” i „Różaniec”.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz.9.00 zapraszamy parafian z ulicy Piastowskiej – numery: 81, 79, 77, 75, 73A, 73B.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa świętych patronów...

23 Lipca 2019 r.
Brygida, Apolinary