ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA
 Parafia św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach
header image
Start arrow Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj E-mail

 XXXII Niedziela Zwykła - 10. XI. 2019.

 

1. O godz.15.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.   

 

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

- wtorek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- środa: wspomnienie pierwszych świętych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka oraz Krystyna

 

3. W poniedziałek, 11 listopada / jutro / wypada Narodowe Święto Niepodległości; jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi. W intencji tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości naszej Ojczyzny zostanie odprawiony Różaniec o godz.17.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4. W tym tygodniu:

- we wtorek o godz.16.15 próba chóru

- w środę modlitwie różańcowej przewodniczy Róża bł. Anieli Salawy

- w czwartek o godz.16.45 zbiórka kandydatów na ministrantów

- w piątek o godz.17.00 w kaplicy na cmentarzu Różaniec i wypominki zmarłych, a o godz.18.00 Msza Święta za zmarłych zgłoszonych na wypominki

- w piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Grupy Apostolskiej dla starszych, a w sobotę również po wieczornej Mszy Świętej dla młodszych

 

5. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca; na sumie uroczysty chrzest, chrzty prosimy zgłosić w kancelarii do najbliższej środy. Ofiary w kopertach w trzecią niedzielę na cele inwestycyjne parafii.

 

6. W następną niedzielę przeżywać będziemy po raz trzeci Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Szczegółowy program obchodów tego dnia w naszej archidiecezji znajduje się w gablocie przed kościołem. Organizację tego dnia będzie można wesprzeć przed kościołem ofiarami do puszek. Zespół Charytatywny prosimy o pomoc w tej akcji.

 

7. Polecamy prasę katolicką:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.inn.:

- o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny;

- o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa;

Polecamy także „Źródło”, „Różaniec” i „Cuda i łaski” – temat numeru: cud eucharystyczny w Poznaniu, a dla dzieci „Ola i Jaś” i „Mały Gość Niedzielny.

 

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła o godz.9.00 zapraszamy parafian z ulicy Szewskiej numery: 3, 3A, 6, 7, 8, 10.

 

9. W odpowiedzi na zarządzenie naszego metropolity od jutra odbywać się będzie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną cicha adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanią do św. Jana Pawła II. Będzie to wyraz naszej wdzięczności za dar św. Jana Pawła II  
w 100 – lecie jego urodzin, a jednocześnie nasza serdeczna prośba, aby nieustannie wstawiał się za ukochaną Ojczyzną i całą Archidiecezją Krakowską. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do tej szczególnej modlitwy, a Różę bł. Anieli Salawy prosimy, aby w tym tygodniu przewodniczyła tej modlitwie.

 

 

 

Ogłoszenie, o które proszono…

 

Organizatorzy Świątnickiego Salonu Muzycznego zapraszają na koncert średniowiecznej pieśni religijnej i świeckiej, który odbędzie się w następną niedzielę o godz.17.00 w Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych; szczegółowe informacje w gablocie.

 

  

 

 

 

 

 

 

Adres parafii

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela
ul. Pod Dębiną 29
32-040 Rzeszotary

tel. 0 12 270 44 44
Dzisiaj
Środa
13 Listopada 2019 r.
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Jan,
Mateusz, Izaak,
Krystyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Msze Święte
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Soboty:
maj i październik:
7.00, 18.00
pozostałe miesiące:
7.00
Licznik odwiedzin
651446
Aktualnie jest 6 gości online