ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA
 Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach
header image
Start
Informacje o parafii PDF Drukuj E-mail

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach leży na terenie Województwa Małopolskiego. Należy do prastarej Archidiecezji Krakowskiej, do dekanatu Mogilany.

W niedalekiej odległości (ok 15 min.) znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Blisko jest również Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (około 40 min.)

Parafię zamieszkuje około 2400 osób. Odpust parafialny ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Patrona Parafii - przypada 24 czerwca. Na terenie parafii znajduje się Szkoła Podstawowa im. Jana Kowalczyka.

Mieszkańcy zajmują się przede wszystkim ślusarstwem, dlatego też na terenie parafii działa kilkanaście zakładów ślusarskich. Ponieważ wielu mieszkańców Rzeszotar to rzemieślnicy w związku z tym dużym kultem cieszy się św. Józef, patron rzemieślników. Rzemieślnicy Jemu właśnie ufundowali przepiękny i największy witraż w kościele parafialnym. Żywym kultem cieszy się również bł. Aniela Salawa, która pochodziła z pobliskiego, po sąsiedzku leżącego Sieprawia.


Adres parafii

Parafia pw. Narodzenia
św. Jana Chrzciciela

Rzeszotary 106
32-040 Świątniki Górne


tel. 0 12 270 44 44
Dzisiaj
Poniedziałek
28 Maja 2018 r.
Najświętszej Maryi
Panny Matki KOścioła

Imieniny obchodzą:
Justyna, Jaromir
Do końca roku zostało 218 dni.
Msze Święte
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Soboty:
maj i październik:
7.00, 18.00
pozostałe miesiące:
7.00
Licznik odwiedzin
574679
Aktualnie jest 3 gości online
Najczęściej czytane