ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA
 Parafia św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach
header image
Start
Informacje o parafii PDF Drukuj E-mail

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach leży na terenie Województwa Małopolskiego. Należy do prastarej Archidiecezji Krakowskiej, do dekanatu Mogilany.

W niedalekiej odległości (ok 15 min.) znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Blisko jest również Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (około 40 min.)

Parafię zamieszkuje około 2400 osób. Odpust parafialny ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Patrona Parafii - przypada 24 czerwca. Na terenie parafii znajduje się Szkoła Podstawowa im. Jana Kowalczyka.

Mieszkańcy zajmują się przede wszystkim ślusarstwem, dlatego też na terenie parafii działa kilkanaście zakładów ślusarskich. Ponieważ wielu mieszkańców Rzeszotar to rzemieślnicy w związku z tym dużym kultem cieszy się św. Józef, patron rzemieślników. Rzemieślnicy Jemu właśnie ufundowali przepiękny i największy witraż w kościele parafialnym. Żywym kultem cieszy się również bł. Aniela Salawa, która pochodziła z pobliskiego, po sąsiedzku leżącego Sieprawia.


Adres parafii

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela
ul. Pod Dębiną 29
32-040 Rzeszotary

tel. 0 12 270 44 44
Dzisiaj
Czwartek
19 Września 2019 r.
Imieniny obchodzą:
January, Teodor
Do końca roku zostało 104 dni.
Msze Święte
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Soboty:
maj i październik:
7.00, 18.00
pozostałe miesiące:
7.00
Licznik odwiedzin
640985
Aktualnie jest 34 gości online
Najczęściej czytane